Człowiek – Mąż

Mąż. Co to w ogóle znaczy? M – jak mądry. Ą – bo musi być coś co uwagę przykuje oraz Ż – żonaty. Bo skoro mąż to na pewno jest żonaty!!

Człowiek – Mąż to bardzo interesujące zjawisko. Otóż osobnik ten nagle dostrzega, że skarpetki na podłodze potrafią wywołać awanturę, pozostawione okruszki na blacie to krok do pozwu o rozwód, a kiedy chrząknie na widok żony zaintersowania sukienką (kolejną) na wystawie sklepowej – może już umawiać się z dziećmi na terminy ich odwiedzin.

Człowiek – Mąż nie ma wbudowanej świadomości życia z żoną. To jak skok do głębokiego jeziora na mazurach kiedy nie umie się pływać nawet po warszawsku. Jest facet, a nagle jest Mąż. I ten Mąż taki biedny nagle pod dyktandem styranej wycieraniem podłóg żony (bo zawsze, zawsze, zawsze spadną mu okruszki z ciastek), wraca z pracy i boi się nalać wodę do szklanki, na krześle usiąść, nie daj wszechświecie aby wyskoczył na małe posiedzenie tam, gdzie jego tron. Przecież mokro, wyschnąć musi! Kibelek umyty, trzy razy! Tak nie dbasz, tak bałaganisz. Ona – Żona krąży jak śmigłowiec i sprawdza, a On – Mąż zastraszony siedzi w kącie ciepłym przed komputerem i udaje, że nie słyszy.

Człowiek – Mąż styrany swą Mądrością. Zawsze przecież wie gdzie musisz skręcić, kiedy już dopuści cię na pięć minut do tej jego ulubionej gry w auta. Wie, że autobus nie przyjedzie o czasie i fakt wyjścia z domu o trzy minuty za późno nie sprawia żadnego problemu. Mądrość jego skłania się nawet w kierunku kulinarnych wariacji. Ostatni kurczak był zbyt bazyliowy. Tym razem nie dodajemy nawet pietruszki.

Człowiek – Mąż obarcza swoje ramiona obowiązkami prawdziwego faceta, takie z brodą, najlepiej w typie drwala. Naprawia to, co się jeszcze zepsuć nie zdążyło, aż do tej chwili. Eksperymenty iście chemiczne z użyciem wody i węgla, na przykład. Dzielnie nosi zakupy, ale najpierw pod nosem fuknie coś o tym, że to Ona – Żona zapomniała, a On biec musi do sklepu.

Człowiek – Mąż to wyjątkowa istota. Nie rozumie zachowań stadnych kobiet, nie wyczuwa takiego zagrożenia podczas podrzucania dzieckiem, ma w nosie swoje skarpetki – robią krzywdę? Nie. Niech leżą jak im dobrze. Na śniadanie może zjeść obiad, a na obiad batonika.

Człowiek – Mąż to wyjątkowo silna istota. Dba o żonę, dziecko jeśli jest, dom, spokój, czasem zadba też o powod do skromnej sprzeczki – czyli coś dla rozrywki, pełen pakiet.

Człowiek – Mąż to Ktoś, kogo chyba trzeba bardziej doceniać. Ona – Żona czasem zapomina, że pomimo swych niemal wrodzonych wad ma tą jedną najlepszą zaletę – jest jej kochającym Człowiekiem – Mężem.

Amen.

_MG_6602 copy_MG_6568 copy_MG_6641 copy

Reklamy

4 responses to “Człowiek – Mąż

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s